Vier amateur toneelverenigingen uit de gemeente Olst-Wijhe: De Markespelers – Tavenu – Tempo – Herman Heijermans, zijn al weken met het thema Typisch Sallands bezig. Onder begeleiding van professionele regisseurs maken ze locatievoorstellingen van ca. 25 minuten. In elke cultuur zijn er rituelen en vaste gewoonten rond belangrijke gebeurtenissen.
Zo krijgt u vier belangrijke gebeurtenissen: school – kroeg – huwelijk – de dood, uit het leven te zien. Iedere toneelvereniging speelt een van deze gebeurtenissen, maar dan Typisch Sallands! Na het succes van 2008 mag u dit festival niet missen.
Tavenu – School
De eerste schooldag. Herinnert u hem zich nog? Alles en iedereen nieuw. 1952. Het is een warme nazomer. Charlotte is net verhuisd. Ze is nieuw. Morgen gaat ze voor het eerst naar de basisschool in Wesepe. Gaat u met haar mee!
De Markespelers – Kroeg
De spelers nodigen u uit op het terras voor de kroeg. Ze zullen u uitdagen en meenemen in het leven van Hertog Jan. Hoe? Dat houden ze geheim.
Tempo – Huwelijk
Omstreeks het jaar 1950, Wesepe is nog een echt boerendorp en Olst een arbeidersbolwerk. In Wesepe moeten ze niks hebben van die
„rooien uut Olst‟. Maar wat gebeurt er als twee jongelui uit de twee verschillende dorpen toch voor elkaar vallen?
Herman Heijermans – Dood
Wat is er nu typisch Sallands in de manier waarop in onze omgeving een begrafenis geregeld werd zo‟n dikke vijftig jaar geleden?
Toneelvereniging Herman Heijermans heeft zich erin verdiept. informatie: www.theaterlangsdeijssel.nl stichting@theaterlangsdeijssel.nl
tel. 0570-56 46 81
Organisatie: Stichting Theater Langs de IJssel, mett medewerking van: Toneelvereniging Tavenu – Wijhe, De Markespelers – Herxen, Tempo – Wesepe en Herman Heijermans – Olst.
Met dank aan: Protestantse Gemeente, Zalencentrum en familie Grotentraast, allen uit Wesepe. Dit festival is financieel mogelijk gemaakt door: Prins Bernhard Cultuurfonds en gemeente Olst-Wijhe.
Vrijdag 10 september 2010 & zaterdag 11 september 2010
Aanvang: 19.30 tot ca. 22.30 uur
Terrein open: 19.00 uur
Zaterdag 14.00 uur een matinee voor 60 plus, dit i.s.m. Stichting Welzijn Ouderen Olst-Wijhe.
Locatie: Centrum van Wesepe tussen kerk en kroeg
In verband met buitenfestival is warme kleding aanbevolen
- Voorverkoop: Dorpshuis – Herxen
- De Santenkraam – Olst
- Bakkerij van Rijssen – Wesepe
- Galerie Brasserie 1703 – Wijhe
- Bij de toneelverenigingen
- via mail: stichting@theaterlangsdeijssel.nl
Entree: voorverkoop € 8,50 en € 10,00 aan de kassa. Verkoop matinee: € 7,=, uitsluitend via de werkgroepen van Stichting
Welzijn Ouderen










Laatste Reacties