KRO’s Blootgewoon tussen Heeten en Wesepe

geplaatst op 01-09-2010 Overig nieuws Reageer

Een boerderij aan de Weeleweg tussen Heeten en Wesepe vormt het decor voor de laatste aflevering van de KRO-serie Blootgewoon, die donderdag op tv komt. In dat programma gaan groepen mensen uit de kleren voor een naaktkalender, waarvan de opbrengst voor een goed doel is.

Net als vorig jaar ligt de presentatie van het tv-programma in handen van Anita Witzier. Tijdens de zoektocht naar geschikte locaties voor opnames kwam de KRO-redactie bij toeval in contact met de Stichting Sallands Erfgoed, die graag medewerking verleende. Bij de boerderij aan de Weeleweg ging een groep dialyseverpleegkundigen naakt op de foto én de tv voor de Nierstichting. Deze circa 150 jaar oude grote T-boerderij wordt bewoond door Maureen Fakkert, voorzitter van de stichting die ijvert voor behoud van Sallandse boerderijen en ander agrarisch erfgoed.

,,Eind mei zijn hier de opnamen geweest, waarbij niet alleen onze boerderij maar ook de dieren van ons en onze buren zijn gebruikt. Dat vormde een mooi nostalgisch decor.” De foto’s voor de kalender zijn gemaakt door de professionele fotograaf Alek Bruessing.

Met het oog op de privacy van de verpleegkundigen wil Fakkert niet vertellen van welk ziekenhuis ze zijn. ,,Anders gaan de patiënten straks misschien op een andere manier naar die verpleegkundigen kijken.” In een weblog op de internetpagina van de Nierstichting hebben de – alleen bij hun voornaam genoemde – dialyseverpleegkundigen wel hun ervaringen bijgehouden. Met hun deelname wilden ze op een ludieke manier aandacht vragen voor de Nierstichting. ,,Buiten ons gewone werk willen we laten zien dat we meer willen voor onze patiënten. Voor ons als verpleging is het heel normaal dat mensen zich letterlijk én figuurlijk blootgeven, we blikken of blozen daar niet bij. Wij willen ons nu een keer blootgeven en we zullen hiervoor een hoge drempel over moeten.”

,,Op lokatie waren Anita Witzier en de fotograaf al aanwezig. We moesten allemaal in een rij gaan staan, terwijl het tweetal ons vertelde wat de bedoeling was. En toen de mededeling: ‘En trek nu allemaal je kleding maar uit, want hier zijn de badjassen’. Daar sta je dan met je goede gedrag… De eersten konden vervolgens op naar de visagie. Een leuke bijkomstigheid: iedereen werd mooi gemaakt door visagie en een stylist.

Stylist? Het is toch blootgewoon? Ja, maar de stylist is van de accessoires en de fotograaf beslist uiteindelijk wat er aan kan blijven. Best even slikken als je alleen een sjaaltje uitgedeeld krijgt… Want uiteindelijk stonden we niet alleen te kijk voor onze collega’s, maar ook voor zo’n twintig man crew en al die mensen die 2 september aan de andere kant van de camera ons bewonderen. Uiteindelijk viel het stukje bloot voor iedereen erg mee en was het een ontspannen dag en krijgen we allemaal het gevoel dat het vast hele mooie foto’s moeten worden.”

Eind augustus kregen de verpleegkundigen het resultaat eindelijk onder ogen: ,,Nette foto’s: bloot, maar gewoon.” De uitzending op Nederland 1 begint donderdag om 21.30 uur. Voor een foto-impressie van de opnamedag in Heeten: blootgewoon.kro.nl

(bron: de Stentor | Benny Koerhuis)

Op dit bericht kun je niet meer reageren, de reactietermijn is verstreken.

Copyright: St.Dorpskrant Wesepe|| Design: Revenberg.net Webdesign + meer
Berichten (RSS) Reacties (RSS) Inloggen