Heel Wesepe moet aan de Haïtiaanse bevrijdingssoep en cake, vinden vier kinderen in het dorp. Wat begon als een kleine actie groeit voorzichtig uit tot een aardig initiatief om iets te doen voor het geboorteland van Micherline en Savanna de Weerd.
Vorige week donderdag kwamen de twee geadopteerde meiden bij elkaar, samen met de vriendinnen Benthe Revenberg en Marlée Mensink.
Een gesprekje van de godsdienstleraar van de Bosschool in Wesepe had de meiden geïnspireerd. ,,Ik wilde graag iets doen voor mijn land”, vertelt de 11-jarige Micherline.
Het idee ontstond om soep te verkopen, Haïtiaanse bevrijdingssoep ofwel soupe joumou. Zaterdag gingen ze voor het eerst langs de deuren, met intekenlijsten. Het assortiment was inmiddels uitgebreid met cakejes. ,,Sommigen hadden al iets gedaan voor Haïti, iemand wilde eerst niks maar toen ze zag dat ik het was, zei ze: oh, maar jij komt uit Haïti. Toen wilde ze wel.” Inmiddels is op papier al minstens vijftien liter soep verkocht en is ingeschreven op nog eens ruim 160 cakejes. En de actie is eigenlijk nog maar net begonnen: pas op zaterdag 13 februari worden de verkochte soep en cake afgeleverd aan huis. ,,We dachten dat we er een paar moesten bakken”, grapt Linda van Gelder, moeder van Benthe. En moeder Rianne Mensink, lachend: ,,Dat wordt een hele vrijdag bakken.”
De soep stelt Rob de Weerd, adoptievader van Micherline en Savanna, voor heel andere problemen. Tot een liter of vijftien kan hij nog wel in zijn eigen keuken maken maar nu het meer dreigt te worden, moet hij uitwijken. Hij vroeg de gemeente Olst-Wijhe of hij van de keuken van het Zalencentrum gebruik mocht maken. Dat mocht maar dan moest hij wel met de Bökkers Mölle overleggen.
Dat contact mondde uit in een sponsoring door de restaurateurs uit Olst: de kok van de Bökkers Mölle komt helpen soep koken. Het gaat om een officieel recept dat vader Rob meenam uit Haïti maar hij schat in dat hij de pompoenensoep met behulp van de professionele kok iets kan aanpassen aan de Nederlandse smaak.
Wie wil intekenen kan dat ook per mail doen: haitisoep@hotmail.com. Het kost 4,75 euro per liter. De cake kost 0,50 euro, of vijf voor 2 euro. De opbrengst gaat in zijn geheel naar pater Wim Boksebeld en niet naar giro 555. De Weerd: ,,Omdat we niet willen dat het op de grote hoop komt.”
(bron: de Stentor | artikel door Raymond Korse, foto Gerard Vrakking)


5 februari 2010 om 11:18
Wat een goed idee van jullie!
Ik hoop dat jullie er veel geld mee kunnen verdienen voor de mensen in Haiti.
Kunnen jullie ons ook wat opsturen?
Succes! Groetjes van de M&M’s uit Australie
5 februari 2010 om 11:51
Opa Revenberg 5- 2- 2010
Heel goed dat jullie dat doen voor jullie medemensen
in dat verre land
succes meiden opa R
6 februari 2010 om 11:58
Uhmm, we bedoelen natuurlijk of jullie ons ook wat soep kunnen opsturen.
Heel veel succes met jullie actie.
Groetjes nog een keer uit Australie.
14 februari 2010 om 11:06
Ach als jullie de “portokosten” betalen kom ik het wel brengen in Austraulie…….
Rob de Weerd.